Sportski vikend 23-24.10.2021 – Retrospektiva nastupa lozničkih sportista

0

Proteklog vikenda sportisti grada sporta Loznice, nastupali su na terenima širom Srbije.

Mladi loznički bokser Rstko Simić je na Evropskom prvenstvu za mlade osvojio bronzanu medalju i time pokazao svoj raskošni talent. Uz malo više sreće i objektivnosti sudija mogao je boksovati u finalu. Pred njim je dosta toga i sigurni smo da će na narednim prvenstvima svoje navijače obradovati mnogobrojnim medaljama.

Futsaleri su mnogo teže nego što  su očekivali pobedili borbenu ekipu iz Ivanjice rezultatom 5:3. Nakon prednosti od 4:1 dozvolili su gostima da im se približe na 4:3 ali je Avramović sjajnim golom nakon fenomenalnog pasa Perića, golom razrešio dilemu oko pobednika.

Fudbaleri Loznice su u Sremskoj Mitrovici, nakon odlične igre savladali domaći Radnički sa 2:1.Veoma važna pobeda lozničana, prva na gostovanju u ovoj sezoni. Golovima Vraštanovića i Obadovića Loznica je popravila plasman na tabeli prvoligaškog karavana. Ova pobeda bi trebalo da bude uvod u preporod ekipe koja ima kvalitet ali to na terenu nije baš dokazala.

Igračice ŽFK Loznice su igrale u Burovcu protiv ekipe Slatke male. Utakmica je trajno prekinuta pri rezultatu 5:0 za Loznicu jer je ekipa domaćina ostala sa samo šest igračica u polju, što automatski znači trajni prekid utakmice.

Rukometaši Loznice su u  Bogatiću savladali jednog od konkurenata za najviši plasman, ekipu Mačve, rezultatom 28:35 (13:17). Puleni trenera Nedeljkovića nisu dozvolili domaćoj ekipi da ni jednom u toku cele utakmice bude u prednosti. Po sedam golova dali su Lekić i  Mitrovića dok je 6 pogodaka postigao je Cvijić.

U susretu gradskih rivala Ork Loznice i Loznice Grad pobedila je gostujuća ekipa rezultatom 33:22. Domaće su samo u prvih desetak minuta bile ravnopravni takmac a od tog minuta gošće su sigurnom i rutinskom igrom iz minuta u minut uvećavale prednost do konačnih 33:22.

Košarkaši na teškom gostovanju u Bajinoj Bašti nisu razočarali. Ekipa Studenta slovi za najozbiljnijeg kandidata za prvo mesto. Lozničani, nakon poraza u drugom kolu u Lagatoru od ekipe Ivanjice, u meč su ušli motivisano i hrabro i bili u prednosti prve tri četvrtine. Malo dekoncentracije prilikom šuta i nedostatak sreće doveli su da ekipa Studenta napravi preokret i u samom finišu zabeleži pobedu rezultatom 66:22.

Odbojkašice Proletera i pored velikog truda nisu uspele da pruže znatniji otpor odličnoj ekipi iz Lazarevca koja je ostvarila pobedu sa maksimalnih 3:0.

Odbojkaši Loznice nisu uspeli da donesu bodove sa gostovanja u Kraljevu, I pored prednosti od 2:0 u setovima, došlo je do pada u igri gostiju  što su mladi i talentovani odbojkaši drugog tima superligaša Ribnice iskoristili i na kraju trijumfovali rezultatom 3:2.