Rukometaši Loznice, su večeras u Hali sportova u Valjevu, u derbi meču kola 06. PRL Zapad ,ostvarili veoma značajnu pobedu protiv direktnog konkurenta za šampionski tron, ekipe Metalca rezultatom 29:28 (17:13). Krajnji rezultat ne govori o realnim zbivanjima na terenu. Lozničani su od početka utakmice nametnuli svoj tempo i jasno pokazali domaćinu ko je ko. Igrači Metalca su uspeli samo jednom da povedu (3:2, 6. minut). Lozničani odličnom igrom u odbrani i efikasnim napadom okončali su prvi deo meča rezultatom 17:13, što je ujedno i najveća prenost koju su lozničani imali u prvom delu utakmice. U drugom  delu meča lozničani su nastavili sa odličnom igom, nisu dozvoljavali domaćinu da im priđu ni blizu. Najveću prednost su ostvarili u 52.minutu, 27:21. Onda su lozničani počeli da popuštaju. Nekoliko napada ne realizuju, opravdano dobijaju nekoliko isključenja, u jednom momentu i dva, što domaći vešto koriste i od 29:25 za Loznicu u 57. minutu, za samo dva minuta, dolaze do jako opasnih 29:28. Šta više imaju napad za izjednačenje ali njihov šut ka golu danas odličnog Marjanovića zaustavlja prečka. Priliku da stavi tačku na pobedu imao je danas najbolji pojedinac u ekipi Loznice Lekić koji u 60. minutu iz kontranapada, sam samcit, šutira preko gola. Domaćin je pokušao nekako da bar dođe do jednog boda ali nisu imali vremena da organizuju dobar napad. Lozničani su napravili prekšaj za deveterac koji domaći igrači nisu realizovali. Sve u svemu zaslužena, veoma bitna pobeda Loznice na vrućem terenu u Valjevu. Posle pobede u Bogatiću, lozničani su ovom pobedom, obavili najveći deo posla za ulazak u play off.