U 17. kolu Prve lige Srbije, prvoplasirana Inđija i desetoplasirana Loznica, nerešenim reultatom 0:0 podelili su bodovni kolač na ravne časti. Samo najverniji navijači su potajno gajili nadu da se lozničani mogu ogrebati bar za bod u Inđiji, gde su do sada svi redom padali. Očigledno tako nisu mislili iskusni vojskovođa Dragan Mićić i njegovi junaci. Svih devedeset i kusur minuta uspešno su odolevali odličnoj ekipi Inđije i na kraju sa sobom, iz Inđije u Loznicu, donose bod ravan osvajanju Mont Everesta. Mogli su lozničani da se vrate i sa celim plenom da je u 90. minutu Petrović iskoristio stopostotnu priliku, kada se lopta nakon, odličnog driblinga i šuta Milinkovića, odbila prema njemu ali je njegov šut završio pored gola. U svakom slučaju nerešen ishod je realan. Bod na gostovanju u Inđiji sigurno vredi kao dva.

Igralo se uglavnom na sredini terena bez nekih pravih šansi za postizanje gola na obe strane. Domaći su imali jednu ozbiljnu priliku da se domognu prednosti u prvom poluvremenu, kada su nakon pravog karambola pred golom Jelovca propustili zicer za 1:0. Golman Jelovac je i danas, kao i uvek do sada, bio siguran i u par navrata je sigurnim intervencijama sprečio gostujuće napadače da postignu gol.

Loznica je igrala strpljivo, uspešno je parirala vodećoj Inđiji i strpljivo čekala svoju šansu.