Mladi lozničani pružili dostojan otpor užičanima

0

Mlada ekipa OK Loznice na gostovanju u Užicu doživela je poraz od istoimene ekipe rezultatom 3:0 (25:13, 25:20. 25:23 ). Iako bi se po rezultatu moglo zaključiti da su domaći lako izašli na kraj sa golobradim momcima iz Loznice, situacija na terenu nije baš bila takva. Kao što je poznato rukovodstvo kluba je nedavno odlučilo da u ekipi zadrži samo svoju decu i treba im čestitati na takvoj orijentaciji jer je jedino ispravno ulagati za budućnost. Nakon dugog, tročasovnog puta, pomalo umorni, još uvek neuigrani, mladi lozničani su prvi set izgubili rezultatom 25:13. U drugom setu mnogo bolja igra odbojkaša Loznice. Domaćin se baš namučio da dobije drugi set. Videlo se da momci iz Loznice iz seta u set, iz poena u poen, igraju sve bolje i sigurnije. To je pokazao treći set u kojem su lozničani odigrali odlično ali  su ga, u najmanju ruku čudnim odlukama sudija (delegat i pomoćni sudija iz Užica), koji su ih sasekli u finišu ovog seta, izgubili rezultatom 25:23. Pitanje je šta bilo do kraja meča da su mladi lozničani dobili treći set.

Svakako u klubu trebaju biti zadovoljni borbenom i odgovornom igrom svojih mladića koji će sigurno kako vreme ide biti sve uigraniji. Obzirom na predstojeću reorganizaciju liga u Srbiji, Loznica će naredne sezone ostati u trećem rangu tako da ovu sezonu mogu posvetiti stvaranju i uigravanju nove ekipe sastavljene od mladića od kojih većina ima tek dvadesetak godina i čije vreme tek dolazi. Ulaganje u budućnost je jedino ispravno a orijentacija na mladiće iz Loznice, omogićiće  žiteljima Loznice da u hali Lagator gledaju svoju decu i zdušno ih podrže na njihovom, istinski pravom putu.