Žestok otpor Srbije,bodovi ipak svetskom šampionu

0

Nakon nesrećnog poraza od Irana u prvom kolu grupe F , futsaleri Srbije su u drugom kolu svetskog prvenstva u Litvaniji,poraženi od aktuelnih svetskih šampiona,ekipe Argentine sa 4:2.

Ekipa Srbije pružila je odličnu partiju, naročito tokom prvih 10 minuta prvog poluvremena kada se ne samo ravnopravno nosila sa moćnim Gaučosima, već golovima Rakića (8.minut) i Lazarevića (10.minut), vodila sa 2:1 ( gol za Argentinu je autogol Aksentijevića (9.minut). Međutim Argentina je uspela da za samo 60 sekundi promeni tok utakmice, golom Brandija u 11.minutu a nekoliko sekundi kasnije i golom Vaporakija i povede sa 3:2, što je bio konačan rezultat prvog dela igre.

Za razliku od prvog poluvremena gde su obe ekipe pružile veoma kvalitetnu igru, punu preokreta, drugi deo utakmice nije doneo ni približna uzbuđenja kao prvi deo. Argentinci su igrali taktički dobro i iskusno čekali grešku Orlova, što se na kraju i desilo kada je grešku Pršića iskoristio Boruto i postavio konačan rezultat utakmice, Argentina – Srbija 4:2. Nakon četvrtog pogotka Argentina je iskusno zatvorila utakmicu.Orlovi su u finišu utakmice nastojali da postignu pogodak i unesu novu dramu u utakmicu ali je Aleksić u izglednoj poziciji šutirao preko gola iz veoma dobre pozicije.

Srbija naredni meč igra u ponedeljak protiv Amerike (19 časova) i u tom meču, u kojem je favorit, pokušaće da ostvari ubedljivu pobedu i kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe obezbedi nastavak takmičenja.Bila je ovo prilika da se još jednom vidi razlika između dobrih i onih vrhunskih selekcija.

U ekipi Srbije nastupio je i lozničanin Mladen Kocić.

STRELCI: 0:1 Rakić 8, 1:1 Aksentijević 9 (autogol), 2:1 Lazarević 10, 2:2 Brandi 11, 3:2 Vaporaki 12, 4:2 Bonuto 23. Dvorana u Viljnusu.Crveni karton: Stojković (Srbija)

ARGRNTINA: Sarmiento, Basile, Brandi, Klaudino, Taborda, Bolo, Boruto, Kuzolino, Edelštajn, Farah, Rešija, Santos, Stađone,Vaporaki.

SRBIJA: Aksentijević, Lazarević, Rakić, Ramić, Tomić, Aleksić, Josimović, Kocić, Milosavljević, Petrov, Popović, Pršić, Radovanović, Stojković