U 15. kolu Prve lige Srbije, domaća Loznica i gostujuća ekipa Rada, podelili su bodove najnepopularnijim rezultatom 0:0 (0:0) . Od samog starta utakmice videlo se da su se obe ekipe opredelile za istu taktiku  i to da ne prime gol a u napadu ako nešto učine učine, ako ništa ne učine bolje je jedan bod nego nijedan. Domaći igrači vidno istrošeni i emotivno ispražnjeni nakon velike pobede nad ekipom Čukaričkog u 1-16 finala Kup- a Srbije. Gosti su bili nešto svežiji mada su i oni igrali kup utakmicu. Bez obzira na to fudbaleri Loznice su u napadu bili nešto konkretniji ali oni, kao i protivnik nisu bili konkretni u svom nastojanju da postignu gol.  U 27. minutu nakon odličnog centaršuta Ilića, Vraštanovič propušta gotovo sigurnu gol šansu, ali je njegov šut glavom završio pored gola. Rad je bio najkonkretniji u 32. minutu utakmice ali je i danas sigurni Jelovac fenomenalnom reakcijom šut Novića odbranio poslavši loptu u korner. U drugom poluvremenu, oba trenera su pokušala da izmenama osveže ekipu, ali uzalud. Ovaj deo meča, za oko 500 gledalaca koji su danas došli u Klupce da bodre igrače Loznice, bio je dosadniji od prvog poluvremena. Iz ovog dela utakmica treba spomenuti šansu Komarčevića u 66. minutu, kada se kapiten, nakon pasa Milinkovića iz slobodnog udarca sa 25 metara, našao u danas najizglednijom šansi za gol, ali je njegov, ne baš sjajni šut, golman gostiju odbranio. Kraj utakmice su jedva dočekali i jedni i drugi, vidno izmoreni.

Najupečatljiviji utisak na današnjoj utakmici bilo je nesportsko ponašanje, kako igrača Rada tako i celokupne klupe gostiju. Na terenu su padali kao na traci vršeći pritisak na sudiju Aleksandra Vujića ne bi li on dosudio slobodan udarac ili jedanesterac u njihovu korist. U istim trenutcima svi koji su se nalazili na klupi gostiju, kao po komandi su skakali protestujući na odluke sudije Vujića ali je on ostao dosledan svom kriterijumu i nije podlegao pritisku i nesportskom ponašanju gostiju. Na konferenciji za medije trener Rada Rendulić ponašanje klupe je pravdao jakim emocijama u tim trenutcima. U svakom slučaju veoma nesportsko ponašanje ekipe Rada koje je očigledno van nivoa sportskog fer – play kakav su imali kao superligaši.

Sve u svemu, remi je realan ishod, ove jako teške utakmice i po meri je obe ekipe.