Loznica oborila lidera na pleća (video)

0

Fudbaleri Loznice napravili su iznenađenje u 17.kolu Prve lige Srbije. Oni su na svom terenu savladali favorizovan ekipu Grafičara rezultatom 2:1.

Do ovog kola lider na tabeli, stigao je u najačem sastavu kako bi nastavio odličan niz. Imali su inicijativu tokom čitavog meča ali su naišli na spremnog protivnika koji je skoro sve osujetio na terenu. Loznica je povela u 11 minutu. Posle šuta Komarčevića, lopta se od stative odbila Vićentijeviću koji se dobro kretao i zatresao mrežu golmana Stankovića. Veoma brzo Grafičar se vratio u igru. Igrao se 15 minut kad je usledila akcija kao iz udžbenika a realizator je bio Kaluđerović.

U 33 ,imutu posle dobrog udarca glavom Nikolića, loptu je odbio golman Stanković, koja je došla do Martinkevića a on trese mrežu za vođstvo Loznice od 2:1.

U drugom delu meča najbolju priliku za gol imao je Lazar Mićić. Mogao je da odluči pobednika mešutim istakao se golman Stanković. Drama je produžena gosti su zabeležili nekoliko dobrih prilika međutim raspoloženi Vukašinović je sve lagano i atraktivno rešavao. Na ruku Loznice išla je i velika nervoza fudbalera Grafičara koje je predvodio Luis Ibanez.

Ne možemo a da ne pomenemo bivšeg igrača Loznice Milana Ilića koji je izazvao opšte nazadovoljstvo malobrojne publike. On je naime pokušao da isfolira udaranje bez lopte od strane mladog Matveja Martinevića. Sudija je bio veoma blizu i sve video pa je doneo ispravnu odluku. Ovaj momak iz Donje Borine kojeg je Loznica proslavila verovatno nikad više u karijeri neće imati partije kakve je pružao u Loznici. Njegov gest prema bivšem klubu koji mu je izašao u susret je za svaku osudu.

Loznica je stigla do veoma vrednih bodova u cilju opstanka. Sve čestitke zaslužuju puleni trenera Neškovića ali i sam stručni štab koji je odlično pripremio taktiku.

Ipak svi želimo jednu moćnu Loznicu i totalni remont u polusezoni. Polako vreme ističe ostala su još dva kola pa bi svaki bod mnogo značio.